INFORMACE O MYSLBEKU

O NÁKUPNÍ GALERII

Nákupní Galerie Myslbek je pasáž mezi rušnou ulicí Na Příkopě a Ovocným trhem, která symbolicky propojuje Nové a Staré Město. Fasádě v ulici Na Příkopě dominuje brána z nerezové oceli vážící osm tun. Její dvě gigantická posuvná křídla se každý den ráno pomalu rozevírají a po skončení otevírací doby zase zavírají. Druhá brána, jež vede na Ovocný trh, vyniká bronzovými hlavami českého sochaře Karla Nepraše; hlavy jsou obráceny různými směry a symbolizují davy nakupujících. Ve středu pasáže se nachází prosvětlená kruhová dvorana vybízející k posezení v restauracích (Sushi Umami, Bakery Coloseum, Vapiano) nebo obdivování výjimečného uměleckého díla – největší skleněné instalace ve střední Evropě, kterou navrhl Maxim Velčovský a vyrobila česká firma Lasvit. Impozantní plastika z ručně foukaného skla znázorňuje křišťálový vír. Nákupní Galerie Myslbek si ji nadělila ke svým dvacátým narozeninám.

 

 

 

Vedle známých obchodů, jako jsou Next nebo H&M, najdete v Myslbeku například i exkluzivní kolekce značek Karl Lagerfeld, T.M. Lewin, Guess by Marciano, Pepe Jeans, Gant nebo Calvin Klein Underwear. 

 

Asset managerem budovy je AEW Europe (www.aeweurope.com). 

Správu centra zajišťuje BNP Paribas Real Estate Česká republika.

Zobrazit víceZobrazit méně

HISTORIE MYSLBEKU

HISTORIE BUDOVY

Palác Myslbek nese jméno jedné z nejvýznamnějších osobností českého sochařství – Josefa Václava Myslbeka.

 

Do roku 1926 stála na Příkopech budova České banky Union. Ta se rozhodla ji strhnout a vypsat soutěž na nové sídlo. Projekt počítal s rozšířením parcely na Ovocný trh, kde se za tímto účelem obětovalo pět domů. Stavba se však nerealizovala a banka prázdnou parcelu prodala. Ve 30. letech prostor zaplnil pavilon Spolku výtvarných umělců Myslbek, který tam vystavoval Myslbekovu originální tvorbu i umělecké počiny svých členů. V padesátých letech byl pavilon odstraněn a vzniklá proluka se proměnila v park spojující klidné prostředí Ovocného trhu a živé Příkopy.

 

 

 

Při výstavbě metra a rekonstrukci Stavovského divadla posloužil park jako staveniště. V nadcházejících desetiletích město mnohokrát uvažovalo, jak s největší a nejdražší parcelou v centru Prahy naložit – dalo by se říci, že představovala tréninkový prostor pro několik generací architektů. V poslední vypsané soutěži zvítězila francouzská finanční společnost CDC, která v listopadu 1995 začala s výstavbou. V listopadu 1996 následovalo slavnostní otevření. Dnešní Myslbek nabízí vedle obchodů i kancelářské prostory: www.myslbek.com.

Zobrazit víceZobrazit méně

Mapa obchodů galerie Myslbek

Zobrazit mapu

NG Myslbek

Na Příkopě 19-21, Ovocný trh 8
Praha 1 - 110 00

Zobrazit mapu

Zobrazit Kontakty

Otevírací doba

Galerie 08.00 - 22.00 Obchody 09.00 - 20.00
Neděle 09.00 - 22.00 Neděle 10.00 - 19.00

Jak k nám?

Metrem:

Můstek - trasa B (žlutá) nebo A (zelená)
Náměstí republiky - trasa B (žlutá)

Tramvají:

Václavské náměstí - linka 3, 9, 14, 24
Náměstí republiky - linka 8, 14, 26