INFORMACE O MYSLBEKU

O NÁKUPNÍ GALERII

Nákupní Galerie Myslbek je pasáž mezi rušnou ulicí Na Příkopě a Ovocným trhem, která symbolicky propojuje Nové a Staré Město. Fasádě v ulici Na Příkopě dominuje brána z nerezové oceli vážící osm tun. Její dvě gigantická posuvná křídla se každý den ráno pomalu rozevírají a po skončení otevírací doby zase zavírají. Druhá brána, jež vede na Ovocný trh, vyniká bronzovými hlavami českého sochaře Karla Nepraše; hlavy jsou obráceny různými směry a symbolizují davy nakupujících. Ve středu pasáže se nachází prosvětlená kruhová dvorana vybízející k posezení v restauracích (Sushi Umami, Bakery Coloseum, Vapiano) nebo obdivování výjimečného uměleckého díla – největší skleněné instalace ve střední Evropě, kterou navrhl Maxim Velčovský a vyrobila česká firma Lasvit. Impozantní plastika z ručně foukaného skla znázorňuje křišťálový vír. Nákupní Galerie Myslbek si ji nadělila ke svým dvacátým narozeninám.

 

 

 

Vedle známých obchodů, jako jsou Next nebo H&M, najdete v Myslbeku například i exkluzivní kolekce značek Karl Lagerfeld, T.M.Lewin, Guess by Marciano, Pepe Jeans, Gant nebo Calvin Klein Underwear. 

 

Asset managerem budovy je AEW (www.aew.com). 

Správu centra zajišťuje Cushman & Wakefield (www.assetservices-guide.cz).

Zobrazit víceZobrazit méně

HISTORIE MYSLBEKU

HISTORIE BUDOVY

Palác Myslbek nese jméno jedné z nejvýznamnějších osobností českého sochařství – Josefa Václava Myslbeka.

 

Do roku 1926 stála na Příkopech budova České banky Union. Ta se rozhodla ji strhnout a vypsat soutěž na nové sídlo. Projekt počítal s rozšířením parcely na Ovocný trh, kde se za tímto účelem obětovalo pět domů. Stavba se však nerealizovala a banka prázdnou parcelu prodala. Ve 30. letech prostor zaplnil pavilon Spolku výtvarných umělců Myslbek, který tam vystavoval Myslbekovu originální tvorbu i umělecké počiny svých členů. V padesátých letech byl pavilon odstraněn a vzniklá proluka se proměnila v park spojující klidné prostředí Ovocného trhu a živé Příkopy.

 

 

 

Při výstavbě metra a rekonstrukci Stavovského divadla posloužil park jako staveniště. V nadcházejících desetiletích město mnohokrát uvažovalo, jak s největší a nejdražší parcelou v centru Prahy naložit – dalo by se říci, že představovala tréninkový prostor pro několik generací architektů. V poslední vypsané soutěži zvítězila francouzská finanční společnost CDC, která v listopadu 1995 začala s výstavbou. V listopadu 1996 následovalo slavnostní otevření. Dnešní Myslbek nabízí vedle obchodů i kancelářské prostory: www.myslbek.com.

Zobrazit víceZobrazit méně

Mapa obchodů galerie Myslbek

Zobrazit mapu

NG Myslbek

Na Příkopě 19-21, Ovocný trh 8
Praha 1 - 110 00

Zobrazit mapu

Zobrazit Kontakty

Otevírací doba

Galerie 08.00 - 22.00 Obchody 09.00 - 20.00
Neděle 09.00 - 22.00 Neděle 10.00 - 19.00

Jak k nám?

Metrem:

Můstek - trasa B (žlutá) nebo A (zelená)
Náměstí republiky - trasa B (žlutá)

Tramvají:

Václavské náměstí - linka 3, 9, 14, 24
Náměstí republiky - linka 8, 14, 26